Гуманна освіта

«Маленький принц. Україна, що любить тварин» – це інноваційний освітній курс для школярів, що популяризує ідею гуманного поводження з тваринами. Спеціально розроблена програма розкриває теми гармонійного співіснування людини і тварини, добробуту чотирилапих, а також застерігає від наслідків безвідповідального та жорстокого поводження з ними.

gumanna_1У 2016-му пілотний проект було впроваджено у шістьох школах Львова. Уже через рік його успішно інтегрували у навчальну програму для учнів сьомих класів усіх 138 шкіл міста.

Упродовж року це п’ять останніх занять з предмету «Зоологія». Курс складається із чотирьох практичних уроків у шкільних аудиторіях та одного виїзного на території Львівського комунального підприємства «Лев». Школярі виконують інтерактивні вправи у спеціальних робочих зошитах, А в ЛКП «Лев» на власні очі можуть побачити результат безвідповідальності колишніх господарів собак і котів.

Діти охоче опановують нові знання. А ще реально допомагають привернути увагу до проблеми безпритульних тварин і допомогти їм. У 2017 році в межах проекту у Львові відбувся загальноміський конкурс шкільних малюнків «До чотирилапих, як до себе». Роботи переможців стали ілюстраціями для календаря на 2018 рік, кошти від продажу якого стануть благодійними пожертвами на порятунок собак з притулку у передмісті.

Гуманна освіта 2Освітній курс має на меті не лише поширювати концепцію людяного ставлення до тварин серед молоді, а й змінювати мислення старшого покоління. Тому освітяни проходять додатковий курс, створений спільно з Навчально-методичним центром освіти міста Львів. Програма включає вивчення інноваційних методів викладання дітям, практичне заняття із зоопсихологом та ветеринаром.

У липні 2019 команда проекту заручилась підтримкою (не)Конференції для педагогів EdCamp Ukraine та презентувала програму курсу на декількох подіях. Це стало початком серії тренінгів для вчителів біології з усієї України.

З осені 2019 року навчання за інноваційною програмою «Маленький принц. Україна, що любить тварин» пройшло 110 педагогів з 20 областей України. Це означає, що окрім усіх семикласників Львова, відтепер уроки гуманної освіти щороку проходитимуть всередньому 5500 учнів з різних шкіл України.

Якщо ви вчитель біології або ж представник адміністрації школи, у вас є змога зареєструватись на найближчий тренінг для вчителів. Деталі на сторінці проекту у фейсбук.https://www.facebook.com/humaneeducua

support@morkva.co.ua